Vitamín D3 2000iu 150 kapslí

Vitamín D3 2000IU Doplnok stravy.Vitamín D3 (cholekarciferol) vo forme extraktu z lišajníku. Hodnota IU udáva množstvo účinnej látky v extrakte - Vitamín D3 s hodnotou 2000IU obsahuje 1000% odporúčanej dennej dávky vitamínu, preto postačí brať jednu kapsulu obdeň.Tento vitamín si telo vyrába samo transformáciou po vyst

Popis výrobku Vitamín D3 2000iu 150 kapslí

Vitamín D3 2000IU
Doplnok stravy.
Vitamín D3 (cholekarciferol) vo forme extraktu z lišajníku. Hodnota IU udáva množstvo účinnej látky v extrakte - Vitamín D3 s hodnotou 2000IU obsahuje 1000% odporúčanej dennej dávky vitamínu, preto postačí brať jednu kapsulu obdeň.
Tento vitamín si telo vyrába samo transformáciou po vystavení slnečnému svitu. Možno ho tiež nájsť v živočíšnych produktoch, vitamín D3 v tomto doplnku je však získaný z veganského zdroje - lišajníka. Nedostatkom vitamínu D zvyčajne trpíme v zime, prípadne sú ohrození všetci nosiaci celoročne oblečenie zakrývajúce väčšinu tela, alebo tiež seniori.
Viac o vlastnostiach vitamínu D na blogu eFIA.cz.

Produkty značky Viridian Nutrition obsahujú iba čistú zmes bioaktívnych zložiek = 100% aktívnych látok a 0% balastných aditív a spojív.Viridian Nutrition garantuje špičkovú kvalitu a čistotu svojich produktov dôslednou kontrolou celého výrobného procesu. A to od semienka až po finálny produkt = spolupracuje s lokálnymi producentmi a pestovateľmi zameranými na najvyššiu kvalitu. Z etických dôvodov nepoužíva značka Viridian Nutrition vo svojich produktoch žiadny palmový tuk a netestuje svoje produkty na zvieratách.Všetky obaly produktov sú 100% ekologické.

 

ETICKÝ VÝŽIVOVÝ DOPLNOK

Čo to vôbec znamená - etický doplnok stravy? Znamená to, že doplnky značky Viridian sú vyrobené výhradne z kvalitných zložiek a nenájdete v nich absolútne žiadne balastné prímesi. Tiež pochádza z ekologického pestovania a nie sú testované na zvieratách. Dôležité tiež je, že značka Viridian je v rodinnom vlastníctve, a nie je súčasťou žiadnej farmaceutickej ani iné korporácie. Viridian si zakladá na etickom prístupe k zákazníkom i obchodným partnerom, a vždy sa snaží o ekologickú nezávadnosť svojich produktov.

Všetky zložky sú 100% bioaktívne

Môže to znieť ako samozrejmá vec. Pravda je ale taká, že veľa bežne dostupných produktov obsahuje z veľkej časti syntetické zložky, navyše s vysokým podielom balastných aditív, stabilizátorov, spojív a umelých sladidiel. 

Podpora lokálnych pestovateľov

Jednou z kľúčových princípov Viridian je podpora miestnych farmárov a lokálnych výrobcov surovín (nie nadnárodných korporácií), s ktorými má veľmi korektné a férové vzťahy. Viridian tak garantuje kvalitu svojich doplnkov, pretože má prehľad o celom výrobnom procese - doslova od semienka až po finálny produkt, a zároveň napĺňa svoju filozofiu etických vitamínov

Prirodzená a funkčné forma vitamínov využiteľná pre telo

Ony majú vitamíny a minerály nejaké formy? A prečo by nemali byť všetky pre telo využiteľné rovnako? Je tomu tak. Môžeme si to ukázať na železe, jednom z najpotrebnejších minerálov. V obyčajných doplnkoch sa vyskytuje napr. vo forme oxidu. Táto forma je pre telo málo využiteľná a dôvodom, prečo je v bežných doplnkoch používaná, je opäť nízka cena. Viridian napr. vo svojom doplnku Liquid Iron užíva priamy extrakt z listov rastliny Murraya koenigii, ktorý poskytuje železo v 100% prírodnej forme.

Iba kapsule rastlinného pôvodu, žiadne tablety

Tablety s spojivami sú lacnejšie ako kapsule, obsahujú však vysoký podiel balastných spojív a lepidiel, ktoré môžu tvoriť až 70% tablety. Ak užívate doplnky stravy v tabletách, možno takto za rok skonzumovať až kilogram lepidiel a ďalšieho balastu.

A pozor - i mnohé kapsule obsahujú stearát horečnatý, ktorý sa do nich pridáva kvôli nepriľnavosti kapsule k výrobnej linke. Kapsule Viridian sú výhradne z prírodných zložiek.

Žiadne GMO zložky

Geneticky modifikované plodiny sú neprirodzené. Vznikajú primárne s cieľom zvýšiť výnos a sú produktom agrochemického priemyslu. V produktoch Viridian nikdy žiadne GMO zložky nenájdete.

Žiadne ožarované zložky

Ožarovanie potravín prebieha ionizujúcim žiarením (alfa, beta, gama, röntgenovými lúčmi, ...) - teda rádioaktívnym žiarením na deaktiváciu obsiahnutých enzýmov a živých Biokultura, čo predlžuje trvanlivosť. 

Bez živočíšnych zložiek

Živočíšne zložky nemusí byť vždy na škodu, Viridian sa však snaží mať čo najväčšiu časť svojich produktov vhodných aj pre vegánov.

Bez umelých sladidiel

Umelé sladidlá majú byť vhodnejšie alternatívou cukru. Ide ale o látky neprirodzené pre telo i pre životné prostredie (umelé molekulárna kombinácia). Všetky produkty Viridian Nutrition sú bez obsahu umelých sladidiel.

Bez umelých farbív a konzervantov

Žiadne umelé farbivá, žiadne konzervanty. V produktoch Viridian nenájdete tieto ani žiadna iná umelé aditíva.

Bez stearanu horečnatého, oxidu titaničitého a šelaku

Oxid titaničitý čiže titánová beloba sa používa ako farbivo. Nájdete ho v mnohých farmaceutických produktoch, bežných výživových doplnkoch, priemyselne spracovaných potravinách, na tenisových kurtoch, kde sa tvoria biele čiary okolo ihriska a tiež na rakete Saturn V, kde vypomohol ako vonkajšia náter. Stearan horečnatý sa používa ako lubrikant - zabraňuje zachytávaniu kapsúl na výrobnej linke. V kombinácii s vodou a mydlom tvorí nerozpustnú látku, z ktorej sa tvoria napr. typické neodstrániteľné prstenca na vaniach. Šelak je živica vylučovaná samičkou červca lakového, hmyzu žijúceho v Indii. Pláty tejto živice sa rozpúšťa v etylalkoholu a vytvára tekutý šelak, ktorý sa používa ako lak a glazúra. Tieto látky sa bežne používajú v potravinových doplnkoch, liekoch a potravinách. V doplnkoch Viridian ich nenájdete.

ekologické fľaštičky

Viridian používa sklenené fľaštičky z takzvaného amber glass, ktoré chráni obsah pr svetlom a teplom. Zároveň je možné recyklovať alebo použiť znova. Možno ich tiež vrátiť na našich predajniach výmenou za zľavu na ďalší nákup. Viečko na fľaštičkách je z recyklovateľného hliníka a pečať na viečku z kukuričného škrobu - Viridian nepoužíva žiadne plasty.

Žiadny palmový tuk

Viridian je prvou značkou na svete certifikovanú programom POFCAP - The Palm Oil Free Accreditation Programme. Ten garantuje, že značka nepoužíva palmový olej vo svojich výrobkoch ani pri výrobe.

Balenie: 150 kapsúl (21 g)
Dávkovanie: Berte 1 kapsulu obdeň, po jedle. Zapite dostatočne vodou. Dávkovanie výrobcu (1 kapsula denne) upravená podľa legislatívy SR.
Upozornenie: Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy, preto konzultujte s lekárom. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Nie je náhrada pestrej stravy. Skladujte v chlade, suchu, mimo dosahu detí. Ak užívate lieky na predpis, konzultujte užívanie s lekárom.

Zloženie: v 1 vegánskej kapsuli: vitamín D3 2000 IU 50 mikrogramov 1000% RHP * (vegan forma extrahuje z lišajníka), obal kapsule 100 mg (hydroxy propylmethylcelulóza). Na báze lucerny. * Referenčné hodnoty príjmu vitamínov a minerálnych látok.
Naposledy navštívené
Adidas ORIGINALSAdidasAsicsCrazy BoardCrocsHANNAHInov-8MeteorMICOMizunoNew BalanceNikePumaRDXSalomonSkechersUnder Armour
CZ
cz
SK
sk