Liposomal Vitamín C 1000mg 250ml neutral

LIPOSOMAL VITAMIN C Doplnok stravy.ORIGINÁLNY CURESUPORT lipozómy.Prémiový produkt s obsahom bioaktívnej formy vitamínu C vo forme originálnych CureSupport tekutých lipozómov.Vitamín C prispieva k normálnej funkcii imunitného systému a k zníženiu vyčerpania a únavy. Vďaka použitiu formy lipozómov sme vytvorili produkt,

Popis výrobku Liposomal Vitamín C 1000mg 250ml neutral

LIPOSOMAL VITAMIN C
Doplnok stravy.
ORIGINÁLNY CURESUPORT lipozómy.
Prémiový produkt s obsahom bioaktívnej formy vitamínu C vo forme originálnych CureSupport tekutých lipozómov.
Vitamín C prispieva k normálnej funkcii imunitného systému a k zníženiu vyčerpania a únavy. Vďaka použitiu formy lipozómov sme vytvorili produkt, ktorý sa ľahko používa a je vysoko vstrebateľný.

Produkt obsahuje originálne Curesupport lipozómy, ktoré sú vo svojej kategórii skutočným pojmom, teda uznávaným originálom a to ako medzi širokou verejnosťou, tak medzi špičkovými profesionálmi.Najvyššia možná funkčnosť a kvalita originálnych lipozómov Curesupport je vo svojich základných verziách preverená priamo klinickými štúdiami [1, 2, 3].

Lipozomálne produkty CureSupport sú vyrábané priamo na výrobných linkách holandskej spoločnosti Curesupport B.V. (Medical manufacturer), s ktorou zdieľa filozofiu maximálnej možnej kvality originálnych tekutých lipozómov preverených klinickými štúdiami.

Lipozómy sú zložené z prírodných fosfolipidov, ktoré sú základnými stavebnými kameňmi všetkých našich buniek, preto cez ich stenu bez problému prestupujú tzv. pasívnym transportom. Prirodzene sa lipozómy vyskytujú napr. v kolostre a materskom mlieku, kde je maximálna absorpcia a využiteľnosť absolútne nevyhnutná. Z tohto dôvodu sa lipozómy profesionálne využívajú na prípravu špičkových injekčných aplikácií, infúziou a potravinových doplnkov.

VSTREBÁVANIE lipozómy

 

 

V ČE M JE ROZDIEL?

 • ORIGINÁLNY TEKUTÉ lipozómy [1, 2, 3]
 • Špičková biodostupnosť a využiteľnosť aktívnych zložiek
 • Vyrobené v Európe (GMO free)
 • Farmaceutická kvalita produktov vyrábaných v režime "clean room" (vedecký výskum a následná produkcia)
 • Renomovaný a uznávaný producent originálnych lipozómov Curesupport s tradíciou spoločnosti viac ako 15 rokov
 • Zdroj fosfolipidov: GMO free slnečnicový olej (EÚ)
 • NE mass-marketing (pseudo-lipozomálne produkty)
 • NIE umelé sladidlá (sukralóza, aspartám, acesulfam, sacharín a ďalšie)
 • NIE umelé farbivá
 • Glutén free (bez lepku)
 • Soy free (bez sóje)
 • Sugar free (bez cukru)
 • vegan

Povolená zdravotné tvrdenia podľa NARIADENIE KOMISIE (EÚ) č. 432/2012

Vitamín C prispieva k:

 • udržanie normálnej funkcie imunitného systému počas intenzívneho fyzického výkonu a po ňom
 • (Pri prívode 200mg denne navyše k odporúčanému dennému príjmu)
 • normálnu funkciu imunitného systému
 • ochrane buniek pred oxidačným stresom
 • normálnemu energetickému metabolizmu
 • normálnej činnosti nervovej sústavy
 • normálnej psychickej činnosti
 • prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy
 • prispieva k regenerácii redukovanej formy vitamínu E
 • normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu krvných ciev
 • normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kostí
 • normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu chrupaviek
 • normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu ďasien
 • normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kože
 • normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu zubov
 • vitamín C zvyšuje vstrebávanie železa

ŠPIČKOVÁ ABSORPCIA A VYUŽITEĽNOSŤ
Lipozómy sú vyrobené z čistých fosfolipidov izolovaných zo slnečnicového lecitínu. Môžu mať rôzne veľkosti od niekoľkých nanometrov až po desiatky mikrometrov. V spojení s vodou formujú fosfolipidy mikroskopické štruktúry s dutinou uprostred vyplnenou vodou, obklopenú fosfolipidovými puzdrom. Vo vode uprostred fosfolipidu je potom možné rozpustiť iné molekuly, napríklad vitamín alebo glutatión, ktoré potrebujeme ľahkou cestou vstrebať do tela. A zatiaľ čo hydrofilné (vodu priťahujúci) molekuly môžu byť držané vnútri zapuzdreného jadra, hydrofóbne (vodu odpudzujúca) látky sa môžu rozpustiť do samotnej fosfolipidové membrány - takýmto spôsobom môžu lipozómy transportovať hydrofilné aj hydrofóbne molekuly. A práve vďaka týmto unikátnym vlastnostiam sú využívané ako matkou prírodou, napr. v materskom mlieku, tak aj špecializovanými producentmi, a to pri výrobe liekov alebo doplnkov stravy.

Hlavným benefitom využitie lipozómov pre transport mikronutrientov je to, že lipozómy samotné nie sú nijako narušené procesom trávenia pri prechode tráviacim traktom. Pri klasických doplnkov stravy telo totiž veľmi často rozbije veľa komplexných molekúl ešte predtým, než sú absorbované, prípadne je skrátka natoľko ľahko neabsorbuje, alebo následne metabolizuje a odbúra pečeňou, takže celková využiteľnosť je veľmi znížená.

Naproti tomu lipozómy sa vďaka svojej stabilite a ideálnej veľkosti bez problému vstrebávajú. Ale to nie je všetko. Rozdiel je tiež v rýchlejšej ceste, ktorou sa lipozómy dostávajú do krvného obehu a do bunky. Vďaka špecifickej molekulárnej forme sa lipozómy vstrebávajú prostredníctvom lymfatického systému, kedy tzv. hrudným miazgovodov prestupujú priamo do krvného riečišťa. V nasledujúcom kroku sa vstrebávajú do všetkých buniek prostredníctvom tzv. pasívnej difúzie. V tom je rozdiel oproti klasickým doplnkom s obsahom vitamínov a minerálov, ktoré v prvom kroku vstupujú do pečene, kde sú metabolizované a až následne sa dostávajú do krvného obehu.

Avšak lipozómy idú vo vstrebateľnosti ešte ďalej. Pomáhajú totiž transportovať aktívne molekuly priamo do bunkových procesov, kde sú mikronutrienty vyžadované vo veľkom množstve. Fosfolipidová dvojvrstva lipozómového je schopná sa zlúčiť s ostatnými dvojvrstvami ako treba bunková stena samotná - a takto je potom dopravovaný obsah lipozómového (vitamíny alebo iné prospešné látky) priamo do buniek.

O ZNAČKE CURESUPPORT
CureSupport je holandská spoločnosť zaoberajúca sa výrobou lipozomálnych doplnkov stravy. Má tradíciu už viac ako 15 rokov a za tú dobu dosiahla v tomto odbore celosvetového renomé. Heslo spoločnosti znie "Všetko je o vstrebateľnosti!", Pričom možno bez preháňania povedať, že sa viac než podarilo ho naplniť. Vo vstrebateľnosti totiž nemajú originálne lipozómy konkurenciu - sú telom mnohonásobne využitelnější než obyčajné vitamíny. Svoje doplnky stravy vyrába spoločnosť CureSupport na vlastnej výrobnej linke, čo jej dáva kontrolu nad celým procesom výroby, a spoločnosť tak 100% garantuje kvalitu a čistotu svojich výrobkov. Vstrebateľnosť a účinok doplnkov značky CureSupport nie je marketingovým heslom, ale faktom prevereným odbornými štúdiami i každodenné skúseností.
Balenie: 250 ml
Dávkovanie: 5 ml denne priamo do úst, alebo pridajte do pohára vody alebo džúsu.
Upozornenie: Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 2 mesiacov. Pred použitím pretrepať. Neprekračujte
odporúčanú dennú dávku. Nie je náhrada pestrej stravy. Skladujte v chlade, suchu, mimo dosahu detí. Vhodné pre vegetariánov.

Výživové údaje:
Počet dávok v balení: 50 x 5 ml
5 ml * (% RHP **)
vitamín C
1000 mg (1255%)
draslík
42 mg (2,2%)
sodík
74 mg
* 5 ml zodpovedá dennej dávke. Balenie obsahuje 50 dávok.
**% RHP-% referenčnej hodnoty príjmu vitamínov a minerálnych látok
Zloženie: voda, vitamín C (L-askorban draselný, L-askorbát sodný, L-askorbová kyselina), emulgátor slnečnicový lecitín (non GMO), zvlhčovadlo glycerol, alkohol <2,8%, konzervant sorban draselný, antioxidant vitamín E (D -alfa-tokoferol). Obsah alkoholu <2,8% objemových jednotiek.
Naposledy navštívené
Adidas ORIGINALSAdidasAsicsCrazy BoardCrocsHANNAHInov-8MeteorMICOMizunoNew BalanceNikePumaRDXSalomonSkechersUnder Armour
CZ
cz
SK
sk